Aktualności

Informacje

Koło Łowieckie „Bażant” dzierżawi 2 obwody łowieckie:

  1. 36 Lubliniec o pow. 6608 ha – w tym 3049 lasu
  2. 120 pomiędzy Siemianowicami Śląskimi, Chorzowem, Katowicami i Czeladzią o pow. 6098 ha – w tym 49 ha lasu.

W obwodzie 120 pomiędzy czterema miastami rozwinięto hodowle bażanta, zająca i kaczki. W obwodzie tym jest zlokalizowanych 12 podsypów dla bażanta i kuropatwy, które są systematycznie dokarmiane przez naszych myśliwych w okresie jesienno-zimowym.

W obwodzie nr 36 jest zlokalizowanych 12 paśników dla zwierzyny grubej oraz podsypy dla bażantów i kuropatwy.

Koło posiada siedzibę o powierzchni 60 m2. W rejonie obwodu 36 posiada magazyn na pasze – 100m2 , gawrę 120m2 oraz 2 działki (15-arowa działka budowlana oraz 1,3 ha pola).

Koło Łowieckie posiada samochód terenerowy opel frontera, ciągnik ursus C-330, 2 przyczepy (towarowe i do przewozu myśliwych na polowania zbiorowe) oraz narzędzia: pługi, brony, kultywator.

Przez cały rok w lasach są utrzymywane 3 linie zaporowe, systematycznie przeorywane i wzbogacane ziarnem kukurydzy. Linie zaporowe przyczyniają się do zmniejszenia szkód łowieckich na polach rolników. W naszym obwodzie dzięki prawidłowej współpracy myśliwych z gminami oraz rolnikami zmniejszyły się szkody łowieckie oraz zanika kłusownictwo.

Prowadzona jest akcja „Szkoła a środowisko” w rejonie Ciasna, Sieraków, Zborowskie, Molna oraz Wędzina. W spotkaniach z myśliwymi wzięło udział 120 uczniów i nauczycieli. Rozdano dyplomy, upominki, książki. Uczniowie po takich spotkaniach nazbierali i przekazali do koła karmę: żołędzie, kasztany, kolby kukurydzy.

Mapa terenów łowieckich

Mapa obwodu nr 36 w Lublińcu

Mapa obwodu nr 120

Mapa obwodu nr 120 pomiędzy Siemianowicami Śląskimi, Chorzowem, Katowicami i Czeladzią.

(Kliknij na obrazek, aby zobaczyć mapę w powiększeniu)

 

Zapisz